SaloCup4 tulokset

06.09.2020
Kiitoksia Lounealle reititimestä! Nettiyhteys toimii hienosti!
Kiitoksia Lounealle reititimestä! Nettiyhteys toimii hienosti!
ResultRoundSwimmingReport
Results
SaloCup4
Place: Salon Uimahalli Organizer: Salon Uimarit Ry
Pool: 25m Competition Date: Sep 6, 2020 to Sep 6, 2020
Event 1, 50m Freestyle Women 8 and younger - Final
Sponsor: Skaala
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Fanni Karttunen 2012 Salon Uimarit -.-- 1:04.75
Entry time: 1:05.50 (-0.75)
2 Liisa Vihiniemi 2012 Salon Uimarit -.-- 1:12.39 +7.64
Event official at: 9/6/2020 9:41:59 AM
Event 1, 50m Freestyle Women 9-10 years - Final
Sponsor: Skaala
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit -.-- 41.63
Entry time: 40.34 (+1.29)
2 Martta Kivelä 2011 Salon Uimarit -.-- 46.28 +4.65
Entry time: 43.18 (+3.10)
3 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit -.-- 47.37 +5.74
Entry time: 46.24 (+1.13)
4 Olivia Areva 2010 Salon Uimarit -.-- 50.96 +9.33
Entry time: 48.65 (+2.31)
5 Hertta Lehtinen 2010 Salon Uimarit -.-- 52.14 +10.51
Entry time: 52.00 (+0.14)
6 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit -.-- 54.22 +12.59
Entry time: 55.91 (-1.69)
7 Anne Suominen 2010 Salon Uimarit -.-- 58.55 +16.92
Entry time: 1:01.11 (-2.56)
Event official at: 9/6/2020 9:41:59 AM
Event 1, 50m Freestyle Women 11-12 years - Final
Sponsor: Skaala
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit -.-- 34.18
Entry time: 35.93 (-1.75)
2 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit -.-- 35.68 +1.50
Entry time: 35.90 (-0.22)
3 Emma Laaksonen 2009 Salon Uimarit -.-- 39.42 +5.24
Entry time: 37.81 (+1.61)
4 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit -.-- 43.73 +9.55
Entry time: 47.02 (-3.29)
5 Iina Lehtinen 2009 Salon Uimarit -.-- 44.74 +10.56
Entry time: 47.93 (-3.19)
6 Hilda Jaakkola 2009 Salon Uimarit -.-- 55.37 +21.19
Event official at: 9/6/2020 9:41:59 AM
Event 1, 50m Freestyle Women 13-14 years - Final
Sponsor: Skaala
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit -.-- 28.04
Entry time: 28.72 (-0.68)
2 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit -.-- 30.08 +2.04
Entry time: 31.24 (-1.16)
3 Kerttu Heinä 2006 Salon Uimarit -.-- 30.44 +2.40
Entry time: 30.40 (+0.04)
4 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit +0.52 30.79 +2.75
Entry time: 30.85 (-0.06)
5 Diana Raduly Baka 2006 Salon Uimarit +0.60 31.32 +3.28
Entry time: 31.13 (+0.19)
6 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit -.-- 31.70 +3.66
Entry time: 32.79 (-1.09)
7 Malva Salmelin 2006 Salon Uimarit -.-- 31.80 +3.76
Entry time: 30.95 (+0.85)
8 Sonja Heikkilä 2006 Salon Uimarit -.-- 33.94 +5.90
Entry time: 33.72 (+0.22)
Event official at: 9/6/2020 9:41:59 AM
Event 1, 50m Freestyle Women 15 and older - Final
Sponsor: Skaala
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.54 27.67
Entry time: 27.49 (+0.18)
2 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit +0.58 29.54 +1.87
Entry time: 28.20 (+1.34)
3 Fiia Pyykkö 2001 Salon Uimarit +0.55 29.87 +2.20
Entry time: 28.99 (+0.88)
4 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit -.-- 29.99 +2.32
Entry time: 29.18 (+0.81)
5 Vilma Manninen 2005 Salon Uimarit -.-- 31.67 +4.00
Entry time: 31.27 (+0.40)
Event official at: 9/6/2020 9:41:59 AM
Event 2, 50m Freestyle Men 9 and younger - Final
Sponsor: UrheiluMehiläinen
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Eelis Andersson 2011 Salon Uimarit -.-- 55.79
Event official at: 9/6/2020 9:51:49 AM
Event 2, 50m Freestyle Men 10-11 years - Final
Sponsor: UrheiluMehiläinen
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit +0.53 37.31
Entry time: 43.20 (-5.89)
2 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit -.-- 37.67 +0.36
Entry time: 37.21 (+0.46)
3 Patrik Kirves 2010 Salon Uimarit -.-- 40.66 +3.35
Entry time: 45.72 (-5.06)
4 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit -.-- 41.34 +4.03
Entry time: 39.91 (+1.43)
5 Jonatan Pyysalo 2010 Salon Uimarit -.-- 44.15 +6.84
Entry time: 48.04 (-3.89)
6 Voitto Lehtinen 2010 Salon Uimarit -.-- 46.20 +8.89
Entry time: 51.04 (-4.84)
7 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit -.-- 50.92 +13.61
Entry time: 51.39 (-0.47)
8 Kevin Hartman 2009 Salon Uimarit -.-- 52.18 +14.87
9 Aleksi Kärkkäinen 2010 Salon Uimarit -.-- 54.48 +17.17
10 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit -.-- 56.32 +19.01
11 Aaro Virtanen 2010 Salon Uimarit -.-- 59.91 +22.60
Event official at: 9/6/2020 9:51:49 AM
Event 2, 50m Freestyle Men 12-13 years - Final
Sponsor: UrheiluMehiläinen
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit -.-- 30.35
Entry time: 30.63 (-0.28)
2 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit -.-- 35.13 +4.78
Entry time: 34.51 (+0.62)
3 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit -.-- 35.77 +5.42
Entry time: 35.51 (+0.26)
4 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit -.-- 37.35 +7.00
Entry time: 38.06 (-0.71)
5 Santeri Alanto 2008 Salon Uimarit -.-- 38.37 +8.02
Entry time: 37.42 (+0.95)
6 Jesse Kakko 2007 Salon Uimarit -.-- 41.47 +11.12
Entry time: 44.59 (-3.12)
7 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit -.-- 42.17 +11.82
Entry time: 43.90 (-1.73)
8 Veeti Himberg 2008 Salon Uimarit -.-- 47.19 +16.84
Entry time: 55.01 (-7.82)
Event official at: 9/6/2020 9:51:49 AM
Event 2, 50m Freestyle Men 14-15 years - Final
Sponsor: UrheiluMehiläinen
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nuutti Vienonen 2005 Salon Uimarit +0.47 28.29
Entry time: 28.10 (+0.19)
2 Yehor Krushynskyi 2005 Salon Uimarit +0.67 28.76 +0.47
Entry time: 29.92 (-1.16)
3 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit -.-- 29.27 +0.98
Entry time: 29.75 (-0.48)
4 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.66 29.36 +1.07
Entry time: 30.86 (-1.50)
5 Matias Kotilainen 2006 Salon Uimarit -.-- 29.47 +1.18
Entry time: 30.17 (-0.70)
Event official at: 9/6/2020 9:51:49 AM
Event 2, 50m Freestyle Men 16 and older - Final
Sponsor: UrheiluMehiläinen
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit -.-- 25.80
Entry time: 26.19 (-0.39)
2 verneri lehtovaara 2004 Salon Uimarit +0.57 26.14 +0.34
Entry time: 25.97 (+0.17)
3 Olli Havia 2004 Salon Uimarit +0.65 26.77 +0.97
Entry time: 27.60 (-0.83)
4 Roope Tuomainen 2004 Salon Uimarit +0.56 27.94 +2.14
Entry time: 27.78 (+0.16)
5 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit -.-- 32.24 +6.44
Entry time: 28.30 (+3.94)
- Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit -.-- DNS
Event official at: 9/6/2020 9:51:49 AM
Event 3, 50m Backstroke Women 8 and younger - Final
Sponsor: e-ville
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Fanni Karttunen 2012 Salon Uimarit +0.67 1:08.52
Entry time: 1:12.64 (-4.12)
- Liisa Vihiniemi 2012 Salon Uimarit DNS
Event official at: 9/6/2020 9:52:37 AM
Event 3, 50m Backstroke Women 9-10 years - Final
Sponsor: e-ville
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit +0.90 51.23
Entry time: 54.84 (-3.61)
2 Olivia Areva 2010 Salon Uimarit +0.66 53.21 +1.98
Entry time: 53.79 (-0.58)
3 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit +0.92 54.15 +2.92
Entry time: 54.08 (+0.07)
4 Martta Kivelä 2011 Salon Uimarit +1.01 56.05 +4.82
Entry time: 57.91 (-1.86)
5 Hertta Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.70 1:00.17 +8.94
Entry time: 1:08.12 (-7.95)
6 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit +0.67 1:03.98 +12.75
Entry time: 1:08.60 (-4.62)
7 Anne Suominen 2010 Salon Uimarit +1.04 1:11.07 +19.84
Entry time: 1:10.23 (+0.84)
Event official at: 9/6/2020 9:52:37 AM
Event 3, 50m Backstroke Women 11 and older - Final
Sponsor: e-ville
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.61 32.37
Entry time: 32.85 (-0.48)
2 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.66 33.20 +0.83
Entry time: 35.36 (-2.16)
3 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit +0.72 33.67 +1.30
Entry time: 32.76 (+0.91)
4 Fiia Pyykkö 2001 Salon Uimarit +0.62 35.01 +2.64
Entry time: 35.28 (-0.27)
5 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit +0.71 36.58 +4.21
Entry time: 36.49 (+0.09)
6 Malva Salmelin 2006 Salon Uimarit +0.70 36.72 +4.35
Entry time: 35.99 (+0.73)
7 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.68 37.07 +4.70
Entry time: 39.35 (-2.28)
8 Vilma Manninen 2005 Salon Uimarit +0.88 38.52 +6.15
9 Kerttu Heinä 2006 Salon Uimarit +0.65 39.72 +7.35
Entry time: 39.63 (+0.09)
10 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.88 40.17 +7.80
Entry time: 41.97 (-1.80)
11 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit +0.69 40.55 +8.18
Entry time: 39.13 (+1.42)
12 Diana Raduly Baka 2006 Salon Uimarit +0.78 40.58 +8.21
Entry time: 38.01 (+2.57)
13 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit +0.68 42.71 +10.34
Entry time: 45.62 (-2.91)
14 Emma Laaksonen 2009 Salon Uimarit +0.90 48.22 +15.85
Entry time: 47.72 (+0.50)
15 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit +0.74 53.40 +21.03
Entry time: 57.52 (-4.12)
16 Iina Lehtinen 2009 Salon Uimarit +0.67 55.10 +22.73
Entry time: 53.70 (+1.40)
17 Hilda Jaakkola 2009 Salon Uimarit +0.74 59.35 +26.98
Event official at: 9/6/2020 9:52:37 AM
Event 4, 50m Backstroke Men 9 and younger - Final
Sponsor: Alanteen tila
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
- Eelis Andersson 2011 Salon Uimarit +0.94 DSQ SW 6.5 maaliintulo vatsa
Event official at: 9/6/2020 9:54:16 AM
Event 4, 50m Backstroke Men 10-11 years - Final
Sponsor: Alanteen tila
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit +0.75 45.47
Entry time: 47.42 (-1.95)
2 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.66 45.80 +0.33
Entry time: 45.11 (+0.69)
3 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.79 48.45 +2.98
Entry time: 51.94 (-3.49)
4 Patrik Kirves 2010 Salon Uimarit +0.59 55.09 +9.62
Entry time: 52.21 (+2.88)
5 Voitto Lehtinen 2010 Salon Uimarit +0.61 55.54 +10.07
6 Joona Ronkainen 2009 Salon Uimarit +0.91 56.69 +11.22
Entry time: 1:04.56 (-7.87)
7 Kevin Hartman 2009 Salon Uimarit +1.32 59.02 +13.55
8 Aleksi Kärkkäinen 2010 Salon Uimarit +1.03 1:00.54 +15.07
9 Aaro Virtanen 2010 Salon Uimarit +1.13 1:01.37 +15.90
10 Márton Kovács-Balogh 2010 Salon Uimarit +0.86 1:02.94 +17.47
- Jonatan Pyysalo 2010 Salon Uimarit +0.73 DSQ SW 6.2 25m uintia vatsal
Event official at: 9/6/2020 9:54:16 AM
Event 4, 50m Backstroke Men 12 and older - Final
Sponsor: Alanteen tila
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 verneri lehtovaara 2004 Salon Uimarit +0.64 30.02
Entry time: 30.55 (-0.53)
2 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.77 31.69 +1.67
Entry time: 34.31 (-2.62)
3 Nuutti Vienonen 2005 Salon Uimarit +0.67 34.14 +4.12
Entry time: 33.46 (+0.68)
4 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit +0.59 34.92 +4.90
Entry time: 33.42 (+1.50)
5 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.62 36.10 +6.08
Entry time: 37.61 (-1.51)
6 Yehor Krushynskyi 2005 Salon Uimarit +0.78 36.99 +6.97
Entry time: 39.52 (-2.53)
7 Roope Tuomainen 2004 Salon Uimarit +0.73 38.40 +8.38
Entry time: 36.23 (+2.17)
8 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.88 38.42 +8.40
Entry time: 38.51 (-0.09)
9 Matias Kotilainen 2006 Salon Uimarit +0.77 38.48 +8.46
Entry time: 37.12 (+1.36)
10 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit +0.81 41.10 +11.08
Entry time: 33.45 (+7.65)
11 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit +0.75 41.86 +11.84
Entry time: 42.14 (-0.28)
12 Santeri Alanto 2008 Salon Uimarit +0.66 45.17 +15.15
Entry time: 42.19 (+2.98)
13 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit +0.71 47.08 +17.06
Entry time: 50.19 (-3.11)
14 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit +0.82 47.78 +17.76
Entry time: 47.43 (+0.35)
15 Jesse Kakko 2007 Salon Uimarit +0.69 51.14 +21.12
Entry time: 52.84 (-1.70)
16 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit +0.68 53.59 +23.57
Entry time: 56.26 (-2.67)
17 Veeti Himberg 2008 Salon Uimarit +1.02 1:00.70 +30.68
Entry time: 1:07.16 (-6.46)
Event official at: 9/6/2020 9:54:16 AM
Event 5, 100m Backstroke Women 12 and younger - Final
Sponsor: Lounea
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.87 1:25.72
Entry time: 1:29.24 (-3.52)
50m: 42.53
100m: 1:25.72
(43.19)
2 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit +0.68 1:35.60 +9.88
Entry time: 1:40.27 (-4.67)
50m: 45.55
100m: 1:35.60
(50.05)
3 Emma Laaksonen 2009 Salon Uimarit +1.03 1:48.97 +23.25
Entry time: 1:42.90 (+6.07)
50m: 51.98
100m: 1:48.97
(56.99)
4 Saara Solkinen 2010 Salon Uimarit +0.71 1:53.31 +27.59
Entry time: 2:13.54 (-20.23)
50m: 54.66
100m: 1:53.31
(58.65)
5 Rosa Sjöblom 2009 Salon Uimarit +0.67 1:57.80 +32.08
Entry time: 1:55.63 (+2.17)
50m: 56.93
100m: 1:57.80
(1:00.87)
6 Olivia Areva 2010 Salon Uimarit +0.69 1:58.15 +32.43
50m: 55.78
100m: 1:58.15
(1:02.37)
7 Janina Hyvönen 2010 Salon Uimarit +0.91 1:59.05 +33.33
Entry time: 2:02.92 (-3.87)
50m: 59.35
100m: 1:59.05
(59.70)
8 Iina Lehtinen 2009 Salon Uimarit +0.75 2:03.21 +37.49
Entry time: 2:10.37 (-7.16)
50m: 57.63
100m: 2:03.21
(1:05.58)
9 Martta Kivelä 2011 Salon Uimarit +1.02 2:04.49 +38.77
50m: 59.21
100m: 2:04.49
(1:05.28)
10 Heta Lesonen 2011 Salon Uimarit +0.76 2:12.87 +47.15
50m: 1:04.88
100m: 2:12.87
(1:07.99)
- Alisa Karttunen 2010 Salon Uimarit -.-- DNS
Event official at: 9/6/2020 9:54:38 AM
Event 5, 100m Backstroke Women 13 and older - Final
Sponsor: Lounea
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit +0.79 1:14.33
Entry time: 1:15.56 (-1.23)
50m: 36.14
100m: 1:14.33
(38.19)
2 Sonja Heikkilä 2006 Salon Uimarit +0.82 1:35.10 +20.77
Entry time: 1:34.55 (+0.55)
50m: 45.23
100m: 1:35.10
(49.87)
Event official at: 9/6/2020 9:54:38 AM
Event 6, 100m Backstroke Men 13 and younger - Final
Sponsor: OP Lounaismaa
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.89 1:22.49
Entry time: 1:26.19 (-3.70)
50m: 39.75
100m: 1:22.49
(42.74)
2 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit +0.80 1:33.93 +11.44
Entry time: 1:29.22 (+4.71)
50m: 44.57
100m: 1:33.93
(49.36)
3 Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.68 1:38.47 +15.98
Entry time: 1:43.72 (-5.25)
50m: 48.24
100m: 1:38.47
(50.23)
4 Santeri Alanto 2008 Salon Uimarit +0.73 1:38.86 +16.37
Entry time: 1:34.05 (+4.81)
50m: 46.40
100m: 1:38.86
(52.46)
5 Elias Sahla 2007 Salon Uimarit +0.86 1:40.12 +17.63
Entry time: 1:43.00 (-2.88)
50m: 49.90
100m: 1:40.12
(50.22)
6 Matti Nurminen 2009 Salon Uimarit +0.79 1:40.32 +17.83
50m: 48.51
100m: 1:40.32
(51.81)
7 Miro Järvinen 2008 Salon Uimarit +0.75 1:45.56 +23.07
Entry time: 1:44.82 (+0.74)
50m: 50.69
100m: 1:45.56
(54.87)
8 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.90 1:47.35 +24.86
50m: 51.19
100m: 1:47.35
(56.16)
9 Jesse Kakko 2007 Salon Uimarit +0.74 1:53.02 +30.53
50m: 57.37
100m: 1:53.02
(55.65)
10 Patrik Kirves 2010 Salon Uimarit +0.58 1:57.08 +34.59
Entry time: 1:58.90 (-1.82)
50m: 56.12
100m: 1:57.08
(1:00.96)
11 Jonas Saari 2008 Salon Uimarit +0.68 2:03.95 +41.46
Entry time: 1:54.94 (+9.01)
50m: 1:00.80
100m: 2:03.95
(1:03.15)
12 Veeti Himberg 2008 Salon Uimarit +0.96 2:04.58 +42.09
50m: 1:00.53
100m: 2:04.58
(1:04.05)
Event official at: 9/6/2020 9:57:26 AM
Event 6, 100m Backstroke Men 14 and older - Final
Sponsor: OP Lounaismaa
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Olli Havia 2004 Salon Uimarit +0.68 1:16.70
Entry time: 1:19.97 (-3.27)
50m: 36.40
100m: 1:16.70
(40.30)
- Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit -.-- DNS
Event official at: 9/6/2020 9:57:26 AM
Event 7, 200m Backstroke Women 14 and younger - Final
Sponsor: ParkettiRinne
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Aliisa Soini 2007 Salon Uimarit +0.64 2:33.01
Entry time: 2:55.18 (-22.17)
50m: 35.39
100m: 1:14.93
(39.54)
150m: 1:54.71
(39.78)
200m: 2:33.01
(38.30)
2 Aurora Änäkkälä 2007 Salon Uimarit +0.66 2:52.18 +19.17
Entry time: 3:26.51 (-34.33)
50m: 38.90
100m: 1:22.93
(44.03)
150m: 2:08.35
(45.42)
200m: 2:52.18
(43.83)
3 Essi Pyykkö 2006 Salon Uimarit +0.71 2:57.13 +24.12
Entry time: 2:51.95 (+5.18)
50m: 40.64
100m: 1:26.29
(45.65)
150m: 2:12.50
(46.21)
200m: 2:57.13
(44.63)
4 Saima Peltonen 2007 Salon Uimarit +0.67 3:03.47 +30.46
Entry time: 3:32.14 (-28.67)
50m: 40.37
100m: 1:26.76
(46.39)
150m: 2:15.36
(48.60)
200m: 3:03.47
(48.11)
5 Kerttu Heinä 2006 Salon Uimarit +0.70 3:06.02 +33.01
Entry time: 3:15.69 (-9.67)
50m: 44.37
100m: 1:32.66
(48.29)
150m: 2:20.48
(47.82)
200m: 3:06.02
(45.54)
6 Diana Raduly Baka 2006 Salon Uimarit +0.94 3:06.63 +33.62
Entry time: 3:03.21 (+3.42)
50m: 46.91
100m: 1:35.09
(48.18)
150m: 2:22.10
(47.01)
200m: 3:06.63
(44.53)
7 Ella Lindholm 2008 Salon Uimarit +0.77 3:06.83 +33.82
50m: 44.02
100m: 1:32.67
(48.65)
150m: 2:21.70
(49.03)
200m: 3:06.83
(45.13)
8 Malva Salmelin 2006 Salon Uimarit +0.77 3:09.37 +36.36
Entry time: 3:00.20 (+9.17)
50m: 46.06
100m: 1:35.28
(49.22)
150m: 2:25.12
(49.84)
200m: 3:09.37
(44.25)
9 Matilda Saarinen 2008 Salon Uimarit +0.72 3:27.24 +54.23
50m: 47.84
100m: 1:41.89
(54.05)
150m: 2:35.48
(53.59)
200m: 3:27.24
(51.76)
10 Sonja Heikkilä 2006 Salon Uimarit +0.77 3:40.37 +1:07.36
Entry time: 3:36.07 (+4.30)
50m: 48.21
100m: 1:45.27
(57.06)
150m: 2:45.62
(1:00.35)
200m: 3:40.37
(54.75)
11 Emma Laaksonen 2009 Salon Uimarit +0.86 3:41.31 +1:08.30
50m: 51.85
100m: 1:48.96
(57.11)
150m: 2:46.36
(57.40)
200m: 3:41.31
(54.95)
- Alisa Karttunen 2010 Salon Uimarit -.-- DNS
Event official at: 9/6/2020 10:23:57 AM
Event 7, 200m Backstroke Women 15 and older - Final
Sponsor: ParkettiRinne
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Roosa Tuomainen 2005 Salon Uimarit +0.78 2:41.66
Entry time: 2:36.21 (+5.45)
50m: 36.51
100m: 1:16.37
(39.86)
150m: 1:58.91
(42.54)
200m: 2:41.66
(42.75)
2 Kiia Metsäkonkola 2005 Salon Uimarit +0.62 2:43.61 +1.95
Entry time: 2:44.85 (-1.24)
50m: 36.12
100m: 1:17.22
(41.10)
150m: 2:00.66
(43.44)
200m: 2:43.61
(42.95)
3 Sini Heikkilä 2003 Salon Uimarit +0.68 2:53.39 +11.73
Entry time: 2:54.97 (-1.58)
50m: 36.76
100m: 1:19.99
(43.23)
150m: 2:06.59
(46.60)
200m: 2:53.39
(46.80)
4 Vilma Manninen 2005 Salon Uimarit +0.84 3:01.75 +20.09
Entry time: 3:10.12 (-8.37)
50m: 41.14
100m: 1:27.71
(46.57)
150m: 2:15.17
(47.46)
200m: 3:01.75
(46.58)
Event official at: 9/6/2020 10:23:57 AM
Event 8, 200m Backstroke Men 15 and younger - Final
Sponsor: Taksi Teuvo Heikkila
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Matias Saarinen 2006 Salon Uimarit +0.75 2:32.99
50m: 35.74
100m: 1:15.09
(39.35)
150m: 1:55.07
(39.98)
200m: 2:32.99
(37.92)
2 Kaapo Tuomainen 2008 Salon Uimarit +0.86 2:50.82 +17.83
50m: 40.21
100m: 1:25.17
(44.96)
150m: 2:09.64
(44.47)
200m: 2:50.82
(41.18)
3 Miika Nurminen 2005 Salon Uimarit +0.69 2:51.60 +18.61
Entry time: 3:04.86 (-13.26)
50m: 39.20
100m: 1:23.24
(44.04)
150m: 2:08.80
(45.56)
200m: 2:51.60
(42.80)
4 Nuutti Vienonen 2005 Salon Uimarit +0.73 2:53.22 +20.23
Entry time: 2:45.09 (+8.13)
50m: 38.77
100m: 1:22.29
(43.52)
150m: 2:07.45
(45.16)
200m: 2:53.22
(45.77)
5 Viljam Savolainen 2008 Salon Uimarit +0.80 3:10.81 +37.82
50m: 44.71
100m: 1:35.45
(50.74)
150m: 2:24.64
(49.19)
200m: 3:10.81
(46.17)
6 Matias Kotilainen 2006 Salon Uimarit +0.70 3:23.14 +50.15
50m: 44.75
100m: 1:37.64
(52.89)
150m: 2:30.83
(53.19)
200m: 3:23.14
(52.31)
7 Santeri Alanto 2008 Salon Uimarit +0.69 3:37.78 +1:04.79
50m: 50.41
100m: 1:48.11
(57.70)
150m: 2:45.42
(57.31)
200m: 3:37.78
(52.36)
8 Vilho Haikonen 2009 Salon Uimarit +0.78 3:47.80 +1:14.81
50m: 53.03
100m: 1:51.80
(58.77)
150m: 2:50.89
(59.09)
200m: 3:47.80
(56.91)
- Yehor Krushynskyi 2005 Salon Uimarit +1.08 DSQ SW 6.2 25m uintia vatsal
- Eemeli Havia 2010 Salon Uimarit +0.70 DSQ SW 6.2 uintia vatsallaan
Event official at: 9/6/2020 10:44:36 AM
Event 8, 200m Backstroke Men 16 and older - Final
Sponsor: Taksi Teuvo Heikkila
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 verneri lehtovaara 2004 Salon Uimarit +0.66 2:31.30
Entry time: 2:33.45 (-2.15)
50m: 34.76
100m: 1:13.94
(39.18)
150m: 1:53.53
(39.59)
200m: 2:31.30
(37.77)
2 Olli Havia 2004 Salon Uimarit +0.63 2:46.34 +15.04
Entry time: 2:54.74 (-8.40)
50m: 38.89
100m: 1:21.97
(43.08)
150m: 2:05.02
(43.05)
200m: 2:46.34
(41.32)
3 Joona Pohjola 2004 Salon Uimarit +0.63 2:53.54 +22.24
Entry time: 2:46.18 (+7.36)
50m: 41.82
100m: 1:28.18
(46.36)
150m: 2:13.42
(45.24)
200m: 2:53.54
(40.12)
4 Roope Tuomainen 2004 Salon Uimarit +0.70 2:58.35 +27.05
Entry time: 2:58.34 (+0.01)
50m: 40.53
100m: 1:26.68
(46.15)
150m: 2:13.34
(46.66)
200m: 2:58.35
(45.01)
5 Aku Hyrsylä 2003 Salon Uimarit +0.75 3:10.50 +39.20
Entry time: 2:43.02 (+27.48)
50m: 43.66
100m: 1:32.05
(48.39)
150m: 2:21.59
(49.54)
200m: 3:10.50
(48.91)
- Alexander Malyshkov 2004 Salon Uimarit +0.86 DNS
Event official at: 9/6/2020 10:44:36 AM
2020-09-06 14:02:25 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Salon Uimarit