Kilpailu- ja tapahtumakalenteri


Kilpailu- ja tapahtumakalenteri syksy 2020

Pidätämme oikeuden muutoksiin! Ilmoittautumislinkit päivitetään sivuille sitä mukaan, kun niitä on.


6.7. Kesäkisat, Salo

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset

14.-16.8.2020 Kauden aloitusleiri, Leirisalo 

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset
  • Ennakkoilmoittautuminen

22.-23.8.2020 Testiviikonloppu, Salo

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset
  • Ennakkoilmoittautuminen
  • Toimitsijoita tarvitaan, toimitsijoiden ennakkoilmoittautuminen

6.9.2020 SaloCup su+vu (25m), Salo

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset
  • Ilmoitus omalle valmentajalle, mikäli uimari ei tule kilpailuihin
  • Toimitsijoita tarvitaan, toimitsijoiden ennakkoilmoittautuminen

19.9.2020 Syyskisat (25m), Salo

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset
  • Ilmoitus omalle valmentajalle, mikäli uimari ei tule kilpailuihin
  • Toimitsijoita tarvitaan, toimitsijoiden ennakkoilmoittautuminen

4.10.2020 SaloCup pu+su (25m), Salo

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset
  • Ilmoitus omalle valmentajalle, mikäli uimari ei tule kilpailuihin
  • Toimitsijoita tarvitaan, toimitsijoiden ennakkoilmoittautuminen

9.-13.10.2020 Ahvenanmaan leiri (25m), Godby

  • Ryhmät 3 ja 4
  • Ennakkoilmoittautuminen

13.-18.10.2020 Ahvenanmaan leiri (25m), Godby

  • Sprintterit, Matkurit ja Kakkoset
  • Ennakkoilmoittautuminen

24.10.2020 Mustekalauinnit (25m), Lohja

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset
  • Ilmoitus omalle valmentajalle, mikäli uimari ei tule kilpailuihin
  • Yhteiskuljetus

30.10.-1.11.2020 IKM-karsinnat (25m), Salo

  • IKM-karsintaikäiset (tytöt 2005-2010, pojat 2004-2009)
  • Ilmoitus omalle valmentajalle, mikäli uimari ei tule kilpailuihin
  • Toimitsijoita tarvitaan, toimitsijoiden ennakkoilmoittautuminen

14.-15.11.2020 Grand Prix (25m), Oulu

  • GP-rajan alittaneet Sprintterit, Matkurit sekä Kakkoset

22.11.2020 SaloCup sku+vu (25m), Salo

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset

27.-29.11.2020 IKM-finaalit (25m),Turku

  • IKM-finaalipaikan saavuttaneet (tytöt 2005-2008, pojat 2004-2007)

5.12.2020 Revontuli-uinnit (25m), Turku

  • IKM-finaali-ikäiset (tytöt 2005-2008, pojat 2004-2007), jotka eivät saavuttaneet IKM-finaalipaikkaa 
  • Ilmoitus omalle valmentajalle, mikäli uimari ei tule kilpailuihin

17.-20.12.2020 NSM/SM (25m), Espoo

  • NSM- tai SM-rajan saavuttaneet 

27.12.2020 Sylvesterin uinnit (25m), Somero 

  • Sprintterit, Matkurit, Kakkoset, Kolmoset, Neloset, Vitoset
  • Ilmoitus omalle valmentajalle, mikäli uimari ei tule kilpailuihin



Menneet tapahtumat kevät 2020

5.1.2020 Kauden aloitus, Keilahalli

13.1.2020 Vanhempainilta Salo Campus

18.1.2020 Tuomari- ja toimitsijakoulutus

24.1.2020 SaloCup 1 (25m) (vu+ru) Ryhmät 1-4. sekä perustaso

25.-26.1.2020 Testiviikonloppu Ryhmät 1-4. sekä perustaso

15.2.2020 Oskarin uinnit (50m) @Jyväskylä -Yhteiskuljetus-IKM ikäiset & NSM- ja SM-ikäiset Kisakutsu

17.-21.2.2020 Teholeiri Ryhmät 1&2.

17.-19.2.2020 Tekniikkaleiri Ryhmät 3&4.

29.2.2020 Kevätkisat (25m) @Salo Ryhmät 1-4. sekä perustaso Kisakutsu

14.3.2020 XXXIV Turku Super Games (50m) @Turku Ryhmät 1-4. Kisakutsu

25.-26.3.2020 Arena Helsinki Swim Meet (50m) @Mäkelänrinne Vain rajan saavuttaneet

5.4.2020 klo 8-11 SaloCup 2 (25m) (ru+pu) Ryhmät 1-4. Sekä perustaso

10.4.2020 Simmis Arena Meet 50m @Mäkelänrinne Ryhmät 1&2 Kisakutsu

19.4.2020 Tuula Kara -uinnit (25m) @Somero Ryhmät 1-4. sekä perustaso Kisakutsu

23.4.-2.5.2020 Mallorca leiri Leirille ilmoittautuneet

9.-10.5.2020 Tampereen avoimet mestaruuskilpailut (50m) @Tampere Vain rajan saavuttaneet Kisakutsu

16.5.2020 Uimareiden Kevätretki. (aika ja paikka ilmoitetaan myöhemmin)

17.5.2020 SaloCup 3 (25m) (pitkät vu) Ryhmät 1-4. sekä perustaso

21.5.2020 Hela-uinnit (50m) @Turku Ryhmät 1-4. Kisakutsu

23.5.2020 Zoggs -uinnit (50m) @Tampere -yhteiskuljetus- NSM/SM-, IKM-ikäiset sekä ROLLO:ihin lähtevät Kisakutsu

5.-10.6.2020 Rollot (50m) @Tampere Rollo-ikäiset

12.-14.6.2020 IKM (50m) @Jyväskylä Rajan saavuttaneet

25.-28.6.2020 NSM/SM (50m) @Mäkelänrinne Rajan saavuttaneet SM NSM